Tablica dla Puław

Tablica dla Puław

W czwartek (22 października) prezydent Andrzej Duda miał wielu gości. Oczywiście nie było w tym przypadku – w Pałacu Prezydenckim odbyło się wręczenie okolicznościowych tablic. Jak się można domyślić, nie zabrakło również przedstawicieli Puław.

Co możemy powiedzieć o tym wydarzeniu?

Puławy reprezentowane były przez Pawła Maja, prof. Wiesława Oleszka i proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP ks. Stanisława Gulaka. Trójka ta odebrała tablicę przeznaczoną dla zespołu pałacowo-parkowego. Tablica ta miała związek, z tym że zespół ten w maju tego roku trafił na listę Pomników Historii. Warto także mieć na uwadze, że uznanie za obiekt historii oznacza nadanie szczególnej rangi – rangi związanej z wartością dla kultury. Wypada również przypomnieć, że wyróżniony obszar obejmuje naprawdę wiele – możemy opowiadać choćby o kordegardach czy budynkach znajdujących się na terenie parku.

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, co z miejscem na tablicę? Pytanie zrozumiałe, ale wiadomo tylko tyle, że można mówić o konsultacjach z konserwatorem zabytków.