Nowe oblicza samorządu Puław: Tomasz Mizak na czele Rady Gminy i podwyżka dla wójta

Nowe oblicza samorządu Puław: Tomasz Mizak na czele Rady Gminy i podwyżka dla wójta

Po najnowszych wyborach samorządowych, kierownictwo Gminy Puławy wprowadziło kilka zmian. Przewodnictwo nad Radą Gminy objął Tomasz Mizak, a Kamil Lewandowski, nowo wybrany Wójt, otrzymał podwyżkę wynagrodzenia o 1000 zł.

Kamil Lewandowski okazał się bezkonkurencyjny w starciu o stanowisko wójta gminy Puławy z Dorotą Osiak, która nie tylko przegrała walkę o to stanowisko, ale również musiała pożegnać się z funkcją radnej. Wójt Lewandowski, reprezentujący swój własny komitet, wprowadził 11 osób do rady gminy. Pozostałe miejsca zajęli przedstawiciele takich komitetów jak „Dwa Brzegi Wspólna Sprawa” oraz „Wspólnie dla Ziemi Puławskiej”, a także „KWW Krzysztofa Rucińskiego”. Uroczyste rozpoczęcie IX kadencji miało miejsce 7 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej.

Początkowe dyrektywy prowadzone były przez najstarszą radną Walentynę Nowak. Rajcy odebrali zaświadczenia, złożyli ślubowanie i następnie przystąpili do wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Tomasz Mizak, który w poprzedniej kadencji pełnił rolę wiceprzewodniczącego, awansował na stanowisko przewodniczącego, a jego zastępcami zostali Monika Zych i Krzysztof Misztak.

Podczas drugiej sesji, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w urzędzie gminy przy ulicy Dęblińskiej, radni ustalili wysokość wynagrodzeń dla wójta i siebie samych. Kamil Lewandowski będzie otrzymywał miesięczne wynagrodzenie w kwocie 18 957,50 zł, co stanowi podwyżkę o 1 tys. 102 zł w porównaniu do poprzedniej pensji. Przewodniczący Tomasz Mizak będzie otrzymywał dietę w wysokości 2 147,30 zł, a Monika Zych oraz Krzysztof Misztak po 2 039,94 zł. Przewodniczący poszczególnych komisji będą zarabiać tyle samo, natomiast pozostałe osoby pracujące w radzie będą dostawały wynagrodzenie w wysokości 1 932,57 zł miesięcznie. Stawki dla sołtysów mają zostać ustalone na kolejnej sesji, zaplanowanej na czerwiec.