Złapany na gorącym uczynku: nietrzeźwy 65-latek z Puław kierował samochodem mimo zakazu

Złapany na gorącym uczynku: nietrzeźwy 65-latek z Puław kierował samochodem mimo zakazu

Wykorzystując informację nadesłaną od czujnego obywatela, funkcjonariusze policyjni zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Puławy, który pomimo posiadania 10-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, śmiał kierować samochodem marki Renault. Co więcej, w jego organizmie wykryto ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany przez policję. Wobec niego przedstawiono zarzut recydywy, co oznacza, że sąd może zasądzić do 50% wyższą karę. Dalszy los mężczyzny leży teraz w rękach wymiaru sprawiedliwości.

W dniu 15 maja, w środę około godziny 10:00, dyżurny puławskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu, że kierowca samochodu Renault Scenic może być pod wpływem alkoholu. Zaledwie chwilę później patrole drogówki zatrzymały wspomniany pojazd. To, co początkowo było jedynie podejrzeniem, szybko stało się faktem – za kierownicą Renault siedział nietrzeźwy 65-latek z gminy Puławy. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Skandal! Jak gdyby tego było mało, w samochodzie znaleziono dodatkowo świeżo zakupiony alkohol.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy sprawdzenie w policyjnej bazie danych ujawniło, że 65-letni zatrzymany posiada na swoim koncie 10-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Nie jest to jednak koniec jego kłopotów z prawem – wcześniej został już ukarany za łamanie tego zakazu, co skutkowało odbyciem przez niego kary pozbawienia wolności. Tym razem, natychmiast po zatrzymaniu, trafił on do policyjnego aresztu.