Puławy: Internetowy quiz dla uczniów

Puławy: Internetowy quiz dla uczniów

Choć pandemia stale się rozwija, Puławy oferują swoim mieszkańcom szereg możliwości rozwoju i wspólnej zabawy. Nie inaczej będzie również w październiku, gdzie ruszył Quiz dla uczniów, nawiązujący do Wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym. Ciekawa inicjatywa ma wiele celi, o których postaramy się wspomnieć poniżej.

Puławy: Uczniowie rozwiązuje quiz!

Test wyboru dostępny jest na specjalnej stronie internetowej. Umieszczony został na Formularzach Google, dostępnych dla każdego zainteresowanego. Same odpowiedzi powinny być odesłane w tej samej formie do 16 listopada 2020 roku. Jak mówią organizatorzy celem takiego pomysłu jest przede wszystkim rozwijanie wśród uczniów wiedzy z zakresu statystyki, statystyki publicznej oraz samego Powszechnego Spisu Rolnego. Nie ma ograniczeń wiekowych, ważne, aby uczestnik uczęszczał do jednej ze szkół w Puławach.

Dlaczego jest to takie istotne? Przede wszystkim dlatego, że sam konkurs nie jest jedynie zabawą, a możliwością zdobycia kilku fajnych nagród. Dla pierwszych 60 osób przewidziano bowiem nagrody w postaci powerbanki, pendrive’y, koszulki, czapki z daszkiem oraz ręczniki szybkoschnące. Wszystkie gadżety będą posiadały logo z Powszechnym Spisem Rolnym 2020. Ale to nie wszystko. Bowiem szkoły, do których uczęszczają zwycięzcy otrzyma 1 zestaw piłek (do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki). Jest więc to dodatkowa motywacja dla wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w prostym (mamy nadzieję) i szybkim quizie, który poza odrobiną czasu nie wymaga niczego.