Puławy nazywane Polskimi Atenami. Co warto zobaczyć?

Puławy nazywane Polskimi Atenami. Co warto zobaczyć?

Wielu turystów z chęcią pojawia się w mieście Puławy. Przez sporą część obszar ten nazywany jest „Polskimi Atenami”. Można tu bowiem naprawdę miło spędzić czas, niemalże o każdej porze roku. I mimo, że nastała jesień, wolny weekend można zaplanować właśnie tu. Co warto zobaczyć? Gdzie się udać? Szybko podpowiadamy!

Puławy i Pałac Czartoryskich

To bez wątpienia jedna z największych i bardziej uznawanych atrakcji na terenie województwa Lubelskiego. To wyjątkowe miejsce, o bogatej historii oraz wspaniałej architekturze, która na tych terenach zaliczana jest do perełek. Sam pałac zaprojektowany jest z rozmachem i przepychem, stąd też już w XVIII wieku Puławy uchodziły za Polskie Ateny. W świadomości wielu mieszkańców, pozostały nimi do dnia dzisiejszego. Bez wątpienia Pałac Rodziny Czartoryskich, wraz z przy okolicznymi terenami zielonymi fantastycznie prezentuje się o każdej porze roku. Zwłaszcza jesienią przybiera wielobarwne odcienie, pozwalając na uchwycenie ich aparatem fotograficznym. W przyzamkowym ogrodzie stanęły wspaniałe budynki, które swoją architekturą nawiązują do tych największych zabytków całego świata. Podróż w to miejsce jest więc podrożą po świecie, różnorodności i bogactwie. Zdecydowanie warto odwiedzić ten pałac choć raz.

Puławy i obszary zielone

Osoby stawiające na aktywny wypoczynek mogą tu odnaleźć wiele zielonych obszarów, jak i wspaniale skomunikowane ścieżki rowerowe. Ich siatka, położona dużo dalej niż granice miasta, pozwala na poznanie Puław w sposób odmienny, niż klasyczna wycieczka z przewodnikiem. Wielu turystów z całej Polski docenia bliskość natury oraz wspaniałe widoki, możliwe do zobaczenia podczas rowerowych tras. Z pewnością jest to miasto przyjazne rowerzystom, co warto wziąć pod uwagę planując urlop w tym regionie.