Puławy: Wsparcie dla regionu puławskiego

Puławy: Wsparcie dla regionu puławskiego

W ostatnich dniach na stronie internetowej Miasta Puławy pojawiła się informacja, dotycząca wsparcia Puław w regionie puławskim. Z jej treści można wyczytać wiele ciekawostek, które być może nie są znane mieszkańcom ościennych gmin. Warto więc przytoczyć najważniejsze z nich. A jest o czym czytać.

Samorząd ma wiele celi i osiągnięć. Podstawowym jego zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż miasto Puławy dzielnie wspiera Powiat Puławski poprzez szereg rozwiązań i dotacji. Wsparcie finansowe przekazuje się głównie wszelkiego rodzaju służbom, jak straż pożarna czy policja, które dzień w dzień walczą o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Wsparcie miasta w ciągu ostatnich dziesięciu lat w tej dziedzinie wyniosło prawie 10 248 472,24 zł.

Miasto Puławy wsparciem dla regionu

Tylko w na przestrzeni ostatniej dekady miasto wsparło funkcjonowanie Straży Pożarnej i Policji kwotą 630 tysięcy złotych. Z tych pieniędzy zainwestowano w odpowiednie, nowoczesne pojazdy, które przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. W latach 2013 – 2019 Puławy wspomogły zakup nowych radiowozów, samochodu rozpoznawczo-ratowniczego ze specjalnym sprzętem oraz łódź motorową z przyczepą.

Już na początku tego roku Puławy przekazały kolejne 100 000 złotych dla PSP w Puławach. Tym razem pieniądze przeznaczono na realizację przygotowania projektów, na podstawie których uzyskane zostanie pozwolenie na budowę Komendy Powiatowej PSP w Puławach.