Rozpoczęło się głosowanie na projekty obywatelskie w Puławach

Rozpoczęło się głosowanie na projekty obywatelskie w Puławach

Miasto dysponuje kwotą 500 tysięcy, którą planuje w bieżącym roku przeznaczyć na budżet obywatelski. W konkursie wystartuje 27 projektów. Swoje głosy będą mogli oddawać mieszkańcy Puław, którzy ukończyli 16 lat.

Głosowanie potrwa tydzień

Puławianie będą mogli oddawać swoje głosy w dniach od 21 do 27 września elektronicznie. Wystarczy założyć konto i zalogować się do systemu za pośrednictwem strony internetowej dotyczącej budżetu obywatelskiego w Puławach. Należy za jej pośrednictwem wpisać swoje dane i dokonać ich autoryzacji kodem sms  na telefonie.  Nasz głos zapisze się automatycznie w systemie do głosowania. W wyniku głosowania przez Internet cały proces skrócono do minimum i zagwarantowano bezpieczeństwo danych.

System będzie przyjmował głosy wszystkich zainteresowanych. Urzędnicy w późniejszym etapie zatwierdzania projektów unieważnią te głosy, które należą do osób niezameldowanych w Puławach. Głosowanie zostanie tak  przeprowadzone, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa danych osobowych.

Do przyjęcia danego projektu wymagana jest minimalna ilość głosów

Urzędnicy zaakceptują projekty, na które zagłosuje minimum 300 osób. W konkursie będzie ze sobą rywalizowało 27 inwestycji. Aż 17 z nich stanowi duże projekty, a pozostałe 10 można zaliczyć do niewielkich propozycji. W sumie na wszystkie projekty miasto przeznaczyło pół miliona złotych.

Inwestycje obejmują różnorodne pomysły zmian w Puławach. Przede wszystkim pojawiły się projekty związane z budową nowych chodników, ławek, domków dla jeży, tablic na przystankach czy wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, widowiska).

Swoje głosy można oddawać tylko do dnia 28 września. Po tym terminie nie będzie już takiej możliwości.