Samorząd Powiatu Puławskiego otrzyma 4,2 miliony złotych

Samorząd Powiatu Puławskiego otrzyma 4,2 miliony złotych

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi do Trzcianek w gminie Janowiec. Puławy otrzymały małą część kwoty, o którą wnioskowały. Nadzieje Puławian brutalnie zdeptano.

Umowę o dofinasowanie podpisano już w Lublinie

Mieszkańcy gminy Janowiec i gminy wiejskiej Puławy doczekają się przebudowy drogi z Trzcianek do Klikawy. To już postanowione, że samorząd otrzyma wsparcie w wysokości ponad 4 milionów złotych. Za kwotę około 7 milionów złotych zostanie wybudowana droga o długości 4,6 kilometra. Uzyskane wsparcie w rezultacie pokryje około 60% jej wartości. Władze samorządowe podpisały już w Lublinie umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zarząd powiatu puławskiego w związku z tym jest w fazie przygotowywania przetargu pod inwestycję.

Powiat puławski ma nadzieję na kolejne dofinansowanie na remont odcinka z Janowic do Baryczki. Szansa jest duża, ponieważ wniosek jest na liście rezerwowej, jako pierwszy do realizacji.

Puławy muszą zadowolić się kwotą 133 tysięcy złotych

Władze puławskie liczyły na wyższą kwotę dofinansowania. Otrzymane pieniądze wystarczą jedynie na przebudowę dwóch bezpieczniejszych przejść dla pieszych. Wnioskowano między innymi o przebudowę ulicy Sybiraków. Kwota, jaką miały otrzymać Puławy wynosi 7,4 miliona złotych.