Rywalizacja taekwondzistów

Rywalizacja taekwondzistów

Taekwondo to nie jest sport, który w Polsce zalicza się do najpopularniejszych, ale nikt z nas nie wie, jak będzie przedstawiać się przyszłość. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że wszystko jest możliwe.

Popularyzacja sportu

Nie ma też co ukrywać, że ogromne znaczenie ma popularyzacja sportu. Co więcej, nie tak dawno mieliśmy tego świetny przykład – na początku grudnia odbywały się Otwarte Mistrzostwa Taekwondo.

Na puławskiej hali MOSIR pojawiło się ponad 200 uczestników. Były to osoby choćby z Warszawy, Lublina czy Puław. Warte odnotowania jest też to, że zawody były skierowane do osób, które dopiero zaczynają przygodę z taekwondo. Można też dodać, że wielu uczestników mogło mówić o debiucie. Krótko mówiąc, Otwarte Mistrzostwa Taekwondo stanowiły świetny moment do rozpoczęcia naprawdę ciekawej przygody.

Warte podkreślenia jest również to, że gospodarze byli niegościnni, ponieważ puławski ULKS Andros drużynowo okazał się najlepszy. Z drugiej strony nie możemy zapomnieć o tym, że puławski klub od lat znajduje się w czołówce polskiego taekwondo.

Pamiętajmy też o tym, że zawsze dobrze, gdy młodzi sportowcy mają kogo naśladować.