Urzędy w Wigilię będą nieczynne

Urzędy w Wigilię będą nieczynne

W piątek mamy Wigilię i nie trzeba chyba mówić, jak ważne jest to święto. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że nie jest to święto wolne od pracy i w związku z tym mogą pojawić się różnego rodzaju niejasności.

W ostatniej chwili

Załatwianie czegokolwiek na ostatnią chwilę nie jest właściwym rozwiązaniem, ale wszyscy chyba wiemy, że różnie bywa. Do tego może pojawić się pytanie, co wiemy o działalności miejscowych sklepów czy puławskiego Urzędu Miasta?

Jeżeli myślisz o piątkowej wizycie w urzędzie, musisz wiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana planów. Krótko mówiąc, puławski Urząd Miasta będzie w piątek nieczynny. Wypada też dodać, że nie jest to wyjątek – wystarczy spojrzeć na jednostki powiatowe (przykładem choćby Powiatowy Zarząd Dróg).

Dobrze również zdawać sobie sprawę z tego, że większość zarządzeń nawiązuje do sobotniego święta Bożego Narodzenia. W skrócie – święto Bożego Narodzenia mamy w sobotę, a jest ustawowo wolne od pracy. Niektórzy mogą powiedzieć, że dzień wolny przepada, ale to zbyt duże uproszczenie – liczba dni ustawowo wolnych musi się zgadzać.