Szukasz dobrze płatnej pracy? Sprawdź jakie kursy warto zrobić

Szukasz dobrze płatnej pracy? Sprawdź jakie kursy warto zrobić

Stałe podnoszenie swoich kwalifikacji może pozwolić znaleźć lepiej płatną pracę, z której będziesz zadowolony. Kursy są jednym ze sposobów umożliwiających przekwalifikowanie się i znalezienie nowego zawodu. Są też dobrym pomysłem na start. Zastanawiasz się jakie kursy warto zrobić, aby odmienić swoje życie zawodowe i uzyskać fajną pracę? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Kursy dla uwielbiających być w trasie

Jeśli jesteś osobą, która bardzo dobrze czuje się za kierownicą, warto spróbować ścieżki kariery związanej z byciem kierowcą samochodu ciężarowego lub autobusu. Zobacz, co możesz zrobić w tym kierunku.

Kurs kwalifikacji wstępnej — bez tego ani rusz

Aktualnie posiadanie prawa jazdy kategorii D (jazda autobusem) czy C (jazda samochodem ciężarowym) nie uprawnia do przewożenia osób lub rzeczy w celach zarobkowych. Abyś mógł pracować zawodowo jako kierowca, musisz zrobić kurs na przewóz rzeczy lub osób, czyli kurs kwalifikacji wstępnej. Kwalifikacja wstępna kończy się egzaminem państwowym w ośrodku szkolenia kierowców, w miejscu odbycia się zajęć. Wszyscy zawodowi kierowcy w krajach Unii Europejskiej mają posiadać takie same uprawnienia. Dzięki temu kursowi bez problemu będziesz mógł wykonywać pracę kierowcy we wszystkich krajach UE.

Kurs ADR — niebezpieczna jazda

Jeśli nie wyobrażasz sobie pracy w jednym miejscu i za kierownicą czujesz się świetnie, możesz ukończyć też kurs ADR. Jest to kurs, który uprawnia do przewożenia materiałów zakwalifikowanych jako niebezpieczne. Jest to świetny pomysł na podniesienie swoich kwalifikacji, jeśli jesteś już zawodowym kierowcą, a także, jeśli rozpoczynasz swoją przygodę zawodowego kierowcy. Kurs ten również kończy się egzaminem państwowym. Podobnie jak kwalifikacja wstępna jest wymagany przez Unię Europejską do międzynarodowego transportu niebezpiecznych materiałów.

Kurs operatora żurawi — dla lubiących patrzeć z góry

Kurs na żurawie pozwala znaleźć dobrze płatną pracę, która doda trochę adrenaliny. Kursy zawsze zakończone są egzaminem praktycznym oraz teoretycznym przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego, który wydaje uprawnienia ważne przez 5 lat. Możesz wybrać różne typy żurawi, na które chcesz się wyszkolić. Najtańsze są na żurawie stacjonarne, natomiast najdroższe na żurawie wieżowe czy samojezdne. Kurs na żurawie samojezdne lub wieżowe może być też świetną opcją na podniesienie kwalifikacji.

Znalezienie pierwszej pracy lub zmiana branży to nie lada wyzwanie. Jeśli jesteś pewien, co chcesz robić, nie zwlekaj i zapisz się na kurs, który pozwoli Ci pracować, tak jak lubisz.