W Puławach stawia się na sport!

W Puławach stawia się na sport!

Często słyszy się o tym, że sport odgrywa bardzo dużą rolę. Rzecz jasna jest to coś, z czym nie sposób się nie zgodzić, ale warto też zadać sobie jedno pytanie – czy teoria zawsze przekłada się na praktykę?

Wysoka lokata

Oczywiście, że nie i dzieje się tak z różnych przyczyn. Niemniej jednak nie o tych przyczynach będzie teraz mowa – skoncentrujemy się na tym, co dobre. Zwłaszcza że możemy mówić o świetnym przykładzie ze strony Puław. Krótko mówiąc, miasto znalazło się na wysokim miejscu w pewnym rankingu sportowym.

Chodzi o Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży prowadzone w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ważne jest też to, że Puławy zajęły 50. miejsce na 973 gminy. Gdyby patrzeć tylko na województwo, Puławy znalazły się zaraz za podium – lepiej oceniono Lublin, Zamość i Chełm. Warto też wiedzieć, że na szczególne wyróżnienie zasługuje Uczniowski Klub Sportowy „Andros” – „Andros” zajął 4. miejsce na 79 uwzględnionych podmiotów. Istotne jest również to, że chodzi o taekwondo olimpijskie. Naturalnie nie sposób też zapomnieć o Wiśle Puławy – sekcji lekkoatletycznej, jak i podnoszenia ciężarów.

Dobrze też pamiętać o tym, że stawianie na sport może objawiać się choćby troską o infrastrukturę, czego przykład mamy w Grajewie.