Zatrzymanie w Puławach: Policja zabezpieczyła ponad tysiąc działek dilerskich marihuany

Zatrzymanie w Puławach: Policja zabezpieczyła ponad tysiąc działek dilerskich marihuany

W Puławach funkcjonariusze policji zatrzymali mieszkańca miasta w wieku 34 lat. U mężczyzny odkryli i skonfiskowali dużą ilość suszu konopi, które nie były odmianą włóknistą. Z ilości konfiskowanego suszu można było stworzyć ponad tysiąc dilerskich porcji.

Policjanci z puławskiego wydziału kryminalnego, odpowiedzialni za zwalczanie przestępczości narkotykowej, w tym tygodniu przeprowadzili przeszukanie domu 34-latka. Mężczyzna był podejrzany o posiadanie substancji zabronionych.

Podczas przeszukania, w mieszkaniu zatrzymanego znaleziono susz marihuany, ukryty w pudełkach oraz foliowych torebkach. Z zebranych materiałów możliwe było wyprodukowanie ponad tysiąca działek dilerskich. Po interwencji, 34-latek został przewieziony do policyjnego aresztu – poinformowała komisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Policji w Puławach.

Analiza konopnego suszu wykazała, że jest to odmiana inna niż włóknista, co oznacza, że jej posiadanie bez odpowiednich zezwoleń jest nielegalne. Mężczyznę postawiono zarzut posiadania dużej ilości narkotyków.

Prokurator zadecydował o objęciu 34-latka dozorem policyjnym, a dodatkowo nakazał mu zapłatę poręczenia majątkowego. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie dużej ilości środków odurzających grozi karą pozbawienia wolności nawet do dziesięciu lat – dodała komisarz Ewa Rejn-Kozak.